TEnnisekool lastele

Uurimused on näidanud, et tennis on üks tervislikuim ja vigastuste vähesem sportmäng, mida saavad noored harrastada. Tennis on eluaegne sport. Tähtvere Tennisekooli on lapsed oodatud juba 3. eluaastast, pakkudes lapsele oskusi ja teadmisi, mis jäävad püsima kogu eluks.

Minitennis

Minitennis on mänguline ja lõbus, arendab spordirõõmu ning tutvustab tennist kõige pisematele. Minitennisest liigub laps edasi lastetennisesse, kus meie treenerid jagavad noortele tennisehuvilistele väärtuslikke oskusi, mis aitavad neil kasvada nii mängijana kui ka inimesena. 

Lastetennis ja edasijõudnud noormängijad 

Lastetennis on Rahvusvahelise Tenniseföderatsiooni (ITF) poolt välja töötatud programm (Play and Stay), et kiirendada laste tenniseõppe omandamist. Programm on mõeldud kuni 10-aastastele mängijatele.

Lastetennises mängitakse väiksematel väljakutel, kasutades pehmemaid/ aeglasemaid punaseid (sh švammi-palle), oranže ja rohelisi palle. Antud formaat teeb tennise alustamise lihtsaks ning aitab lastel paremini arendada tehnikat, taktikat ja armastust spordi vastu.
Tennise õppimiseks ei ole kunagi liiga hilja ning antud vanused on soovituslikud. Hiljem alustajatele on õppeprotsess sama, kuid etapid läbitakse kiiremini.

Kui lastetennise kolm etappi on läbitud, jätkatakse treeningutel kollase palliga. Treeningud kohandatakse vastavalt õpilase ja treeneri seatud eesmärkidele. Erineval tasemel noormängijatele on loodud treeninggrupid, mis on kohandatud vastavalt nende tasemele.

I etapp – punane pall
soovituslik vanus 3-7 eluaastat
II etapp – oranž pall 
soovituslik vanus 7-9 eluaastat
III etapp – roheline pall
soovituslik vanus 9-10 eluaastat
Kollane pall
soovituslik vanus alates 10-ndast eluaastast

Treeningrühmad moodustab Tähtvere Tennisekool, võttes arvesse treenija vanust, tennise mängimise taset jms. Palun tutvu enne liikmetaotluse soovi esitamist ka õppelepingu üldtingimuste ja hinnakirjaga.

  1. ÕPPETÖÖ
    1. Õppetegevus Tähtvere Tennisekoolis toimub aastaringselt. Õppeperioodi võib tinglikult jagada kaheks: sisehooajaks september-mai (9 kuud) ja välishooajaks juuni-august (3 kuud).
    2. Valdav enamus õppetööst viiakse läbi Tähtvere Tennisekeskuses (sisehooajal aadressil Laulupeo pst. 19 ja välishooajal Laulupeo pst. 33).
    3. Õppetöö toimub üldhariduslike koolide õppetegevusest vabal ajal või väljaspool tööaega vastavalt Tennisekooli tunniplaanile. Täiendavalt toimub õppe- ja treeningtöö spordilaagrites või individuaal-õppe korras vastavalt kokkulepitud graafikutele.
    4. Õpperühmad komplekteerib Tähtvere Tennisekool. Komplekteerimisel arvestatakse õpilase kehalisi võimeid, vanust, seniseid sportlikke tulemusi, võimete ja tulemuste arengu dünaamikat treeningrühmade soovituslikke täituvuse norme, treeningkoormusi ja õpilaste vanuselist koosseisu. Üleminek ühelt astmelt teisele toimub vastavalt õppekavale.
  2. ÕPPEMAKS
    1. Tennisekoolis on õppimine tasuline. Õppemaks tuleb maksta vastavalt hinnakirjale ja vastavalt kokkuleppele Tennisekooliga.
    2. Õppemaks tasutakse õpilase või õpilase esindaja poolt iga kuu arve saabumise järel seitsme (7) päeva jooksul Tennisekooli arveldusarvele EE852200221042623619 (Swedbank) või EE861010220092005016 (SEB). 
    3. Õppemaks sisaldab tasu õppetöö korraldamise eest vastavalt Õppelepingus ettenähtud õppekavale. Õppemaks ei sisalda laagrite, varustuse, võistlustegevusega või individuaal-õppega seotud kulusid.
    4. Haiguse tõttu õppetegevusest puudumise korral on võimalik taotleda õppemaksu vähendamist haiguse perioodil, teavitades sellest tennisekooli kirjalikult. 
    5. Õppemaksu ei tagastata, kui Õppeleping lõpetatakse Õpilase esindaja algatusel või Õpilase süül seoses Õppelepingu rikkumisega.
    6. Õiguslepingust tulenevate rahaliste maksete tasumisega viivitamisel kohustub viivitav Pool tasuma teisele Poolele viivist 0,5 (null koma viis) % tasumisega viivitatud summast iga kalendripäeva eest.
  3. POOLTE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED
    1. Õpilase õigused ja kohustused
      1. Õpilane on kohustatud erinevatel võistlustel esindama ainult Tähtvere Tennisekooli (klubiline kuuluvus tuleb märkida ka ETL Tournament Software-i kontol). Teiste tenniseklubide (-koolide) esindamine on lubatud ainult väga veenvatel põhjustel ja eriloaga, mida tuleb taotleda eraldi Tähtvere Tennisekoolilt.
    2. Õpilase esindaja õigused ja kohustused
      1. Õpilase esindaja on kohustatud tasuma Õppelepingus ettenähtud korras õppemaksu.
      2. Õpilase esindaja on kohustatud koheselt teatama kirjalikult kõigist muudatustest enda ja Õpilase isikuandmetes.
      3. Õpilase esindajal on õigus Tennisekoolile tasutud õppemaksu summad enda deklareeritavast tulust maha arvata vastavalt Tulumaksuseaduse § 26.
      4. Õpilase esindajal on õigus saada infot Õpilase treening- ja võistlustegevuse kohta oma lapse treenerilt.
      5. Õpilase esindaja kohustub kinnitama Tartu linna sissekirjutatud osaleja osalemise Tennisekooli õppetegevuses Tartu linna toetuste infosüsteemis.
    3. Tennisekooli õigused ja kohustused
      1. Tennisekool kohustub organiseerima ja läbi viima õppetööd vastavalt Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS) registreeritud õppekavale.
      2. Tennisekoolil on õigus Õpilane Tennisekoolist välja arvata, kui Tennisekooli õpilane rikub süstemaatiliselt Tennisekooli põhikirja, kodukorda, puudub põhjuseta õppe-treeningtööst pikema aja vältel või kui õpilase kolme järjestikuse kuu õppemaks on tasumata.
      3. Tennisekool on kohustatud edastama laekunud õppemaksude kohta info Maksu- ja Tolliametile vastavalt Tulumaksuseaduse § 571  lõike 6 alusel.
  4. MUUD TINGIMUSED
    1. Tennisekooli põhikirja, kodukorda ja teisi dokumente, millised panevad pooltele kohustusi või annavad neile õigusi, käsitletakse Õppelepingu tingimustena.
    2. Vastuolu korral Õppelepingu tingimuste ja punktis 4.1. dokumentides sätestatud tingimuste vahel kuuluvad kohandamisele Õppelepingu sätted.
    3. Pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Konsensuse mittesaavutamisel lahendatakse erimeelsused vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale seadusandlusele.
  5. ÕPPELEPINGU KEHTIVUS
    1. Õppeleping on koostatud elektrooniliselt ja on tähtajatu.
    2. Õppelepingut on mõlemal poolel õigus lõpetada 30-päevase kirjaliku etteteavitamisega. Tennisekoolile tuleb lõpetamise soovist esitada vabas vormis avaldus e-posti aadressile: tennisekool@tartutennis.ee.
    3. Õppeleping lõpeb:
      1. Õpilase väljaarvamisega Tennisekoolist.
      2. Tennisekooli tegevuse lõpetamisel.
    4. Õppelepingu lõppemine ei vabasta pooli Õppelepingu kehtimise ajal Õppelepingu alusel tekkinud kohustuste täitmisest.

Kehtib alates 26.11.2024

Uurimused on näidanud, et tennis on üks tervislikuim ja vigastuste vähesem sportmäng, mida saavad noored harrastada. Tennis on eluaegne sport. See tõstab eneseusaldust ja enesest lugupidamist, õpetab distsipliini, enesekindlust ja teistest lugupidamist. Üle kõige on see hea võimalus teha füüsilist tööd ning samas on lõbus. Praegusel ajal mängib tennist rohkem inimesi kui kunagi varem.

Siiski on suur vahe, kas õppida põhilööke, et mängida meelelahutuseks või võistelda edukalt kõrgel tasemel.

Individuaalalad, nagu tennis, õpetavad noortele vaeva nägemist, toimetulemist stressiga, pinge all tegutsemist ja psüühilise tasakaalu leidmist. Samuti võib ilmneda pingeid, mis võivad osutuda kahjulikuks, kui neid valesti käsitleda. Vahete-vahel võib noorte võistlustasemel tennise harrastamine olla eriti raske mõlemale vanemale ja lapsele, sest on nii palju tegureid, mis mõjutavad sellist võistlus-keskkonda ning see on üldiselt uus kõigile. Vanematele võib võistlus-tennis olla mitmekülgne kogemus, eriti kui vanemad pole ise varem sellisel tasemel võistelnud. Noortel ilmnevad probleemid, kuna liiga tihti tunduvad võistlus-tennise nõuded olevat neile ületamatud.

Teie kui vanem tahate aidata oma last selle uue situatsiooniga toime tulema nagu te teete igalpool mujalgi: koolis, sõprade hulgas ja ka perekonnas. Te tahate, et teie laps oleks õnnelik, et tal oleks lõbus ning et ta õpiks mängima tennist heal tasemel. Sellepärast te julgustasitegi teda esialgu selles spordis osalema.

Te teate, et hea lapsevanem on raske olla ja veel raskem on olla võistleva noore vanem. Teada, mis on parim teie lapsele ning millal ja kus teda aidata, ei ole kerge. On palju küsimusi, mida võiks küsida, kuid kellelt? Samas ei ole ka kindlaid vastuseid ega reegleid, mida järgida. Paljud probleemid tekivad lastevanemate püüdest oma last aidata, kuid tihtipeale tehakse seda valesti. Uurimused on näidanud, et lapsevanema toetus ning huvi tihtipeale mõjub pärssivalt lapse tennise osalusele. Samuti on ka välja toodud, et suur osa psüühilisest ja emotsionaalsest stressist, mis mõjutab noorte mängu, on põhjustatud vanemate poolt. Liigse stressi tagajärjed noorte võistlus-tennises on negatiivsed ja tihtipeale viivad väljalangemiseni. Kui vanemad tekitavad lapsele mõttetult stressi, võib see kahjustada vanema-lapse suhet. Vanemal on täita väga tähtis roll oma lapse tennise-tegevuses, ükskõik milline see tase ka poleks. Kuid vanemaid on vaja õpetada ja treenida, et nad mängiksid õiget rolli selles meeskonnas.

LAPSEVANEM JA TENNIS KUI SPORT

  • Keskenduge arengule. Ärge keskenduge ainult tulemustele.
  • Premeerige püüet ja rasket tööd. Ärge premeerige vaid tulemusi.
  • Tuletage lapsele meelde, et tennis on sport, millega tegelemine tuleb kasuks kogu eluks.
  • Andke oma lapsele ülesandeid ja kohustusi, mis tõstavad aja jooksul eneseusku ja iseseisvust. Ärge muutke lapsi endast sõltuvaks.
  • Kindlustage, et võistluskogemus oleks lapsele positiivne. Tähtsustage eetikat, õiget käitumisnormi, isiksuse arengut, vastutust ning positiivset suhtumist teistesse. Ärge laske treeningutel ja võistlutel muutuda negatiivseks kogemuseks ei teile ega ka lapsele.
  • Mõistke, et lastel ei ole mitte ainult õigus osaleda, vaid ka õigus mitte osaleda. Kui laps ei soovi kohe peale (võistlus)mängu suhelda, siis andke talle aega.
  • Andke oma lapsele teada, et te hoolite ja olete toeks kui vaja. Ärge sekkuge liialt asjasse.
  • Olge valmis kuulama ja õppima. Ärge arvake, et tea teate tennisest kõike.

LAPSEVANEM JA LAPS

  • Olge valmis oma last emotsionaalselt aitama ja toetama, eriti kui teie lastel on rasked ajad. Ärge karistage ega vähendage armastust lapse vastu selle lootusega, et siis ta püüab rohkem või võistleb paremini.
  • Ärge kritiseerige oma lapse tulemusi. Aidake tõsta ta enesehinnangut pärast kaotust.
  • Väljendage täpselt, et teie laps mängib täna ning et teie olete seal ja toetate teda, kui ta seda soovib. Ärge öelge, et “me mängime täna” nagu ka teie läheksite väljakule.
  • Korrake ütlemist “Võidad või kaotad, ma armastan sind samamoodi edasi.” Ärge kohelge oma last teistmoodi, kui ta kaotab.
  • Kui lapsel läheb mängus halvasti, ärge minge minema. Näidake, et ka negatiivses situatsioonis te hindate tema pingutust.
  • Küsige küsimusi nagu: “Kuidas läks?”,”Kas sulle meeldis” ning näidake, et te hoolite oma lapsest ning et tema areng on tähtsam kui tulemus. Ärge küsige kohe: “Kas sa võitsid?” kui laps tuleb mängult tagasi.
  • Hoiduge ületreenimisest – laps alles kasvab.
  • Olge toetav (rahaliselt ja ka muidu) ning rõõmus, et teie laps tegeleb tennisega. Ärge tekitage temas tunnet, et ta on teile võlgu selle raha ja aja, mis te olete tema jaoks ohverdanud.
  • Julgustage oma last olema iseseisev ja et ta mõtleks iseenda eest. Ärge õpetage oma last väljaku äärest.
  • Kui teie laps kaotab, siis tuletage talle meelde, et see on vaid mäng ning elu läheb edasi. Ärge kunagi tehke oma lapsele liiga ei füüsiliselt ega ka sõnadega.
  • Püüdke olla aus ja järjepidev rääkides oma lapsega tema tennisest. Hoiduge valetamisest.
  • Julgustage oma last võtma vastutust tema edu või ebaedu eest ning vastu astuma reaalsusele (näiteks: teil mõlemal olid samad tingimused). Põhieesmärk on, et lapsed annaksid endast parima, siis on nad alati “tõelised võitjad”. Ärge vabandage oma last välja (näiteks: “Väljak oli liiga aeglane”, “Vastasel oli õnne” või süüdistades kohtunikku jne)
  • Näidake välja huvi oma lapse tennise vastu aeg-ajalt. Ärge käige vaatamas iga mängu või trenni.
  • Treeneri töö on otsustada, kui palju peab laps treenima. Ärge sundige oma last rohkem mängima. Pidage meeles, et treenimisel on kvaliteet tähtsam kui kvantiteet.
  • Leppige riskidega ning otsige stressi tunnusmärke (unetus, kritiseerimine, valetamine jne). Pange tähele oma lapse ebakindlust ja kartust, mis tuleneb nende osalusest võistlevas spordis.
  • Ainuke ootus, mis teil peaks olema, on, et tennise mängimine aitab teie last saada paremaks inimeseks ja sportlaseks. Kõik ülejäänud on boonus. Ärge arvake, et teie lapsest tuleb edukas ja proffessionaalne tennisemängija.
  • Julgustage oma last osalema teistes spordialades. Ärge sundige teda keskenduma ainult tennisele.
  • Võrrelge oma lapse arengut tema enda oskustega. Ärge võrrelge tema oskusi teiste laste omadega.
  • Veenduge selles, et teie laps hindab õiget sportlikku käitumist ja eetikat. Ärge jätke tähele panemata oma lapse halba käitumist (valetamine, vandumine, teiste halvasti kohtlemine jne).
  • Austage oma last selle eest, kes ta on inimesena, mitte tennisemängijana. Ärge tehke erilisi privileege või auhindu, kui ta võidab tennises.
  • Saage aru, et teie ja teie laps peate harrastama ka teisi tegevusi ning tihti peate ka puhkama tennisest. Hoiduge vaidlemisest ja kulutamast liiga palju aega tennisest rääkimisele lapsega.
  • Teie lapse heaolu on kõige tähtsam. Ärge laske oma lapse tennisel tõusta tähtsamaks kui laps ise.
  • Mõistke, et tennisemängijatel on peale kaotust vaja aega üksi olemiseks. Tavaliselt on ainuüksi toetavast sõnast kasu, kui nad väljakult lahkuvad. ÄRGE sundige oma last rääkima koheselt pärast kaotatud mängu.
  • Suhtuge vigastustesse tõsiselt ja kahtlusel pöörduge arsti poole. Ärge ignoreerige valusid ning kunagi ärge sundige oma last mängima vigastustega.
  • Andke oma lapsele teada, et te olete vajadusel valmis oma last transportima trenni või mängule. Ärge viige või saatke teda igale trennile või mängule.

LAPSEVANEM ISE

  • Püüdke näida positiivne, kindel, rahulik ja lõdvestunud mängude ajal. Ärge näidake välja negatiivseid emotsioone, näiteks närvilisust, kui teie laps teeb tobeda vea.
  • Hoidke oma naljasoont ning püüdke hoida lõbusat meeleolu. Ärge reageerige negatiivselt või kritiseerige üleliia. Teadke, et on vaja emotsionaalset kontrolli, et olla hea lapsevanem tennisemängijale.
  • Piirduge oma lapsevanema rolliga. Ärge püüdke olla treener (näiteks ärge sekkuge liialt strateegiasse ja tehnikasse).
  • Elage tennise kõrvalt ka oma elu. Ärge unustage, et teil on ka isiklikud vajadused. Hoiduge viimast oma unistusi teoks läbi oma lapse tennisemängu.
  • Austage oma lapse vastaseid. Ärge kritiseerige või ignoreerige oma lapse vastaseid.

LAPSEVANEM, TREENER JA TENNISEKOOL

  • Austage oma lapse treeneri oskusi. Ärge kritiseerige oma lapse treenimise meetodeid.
  • Pange paika kindlad piirid ning püüdke kohtuda oma lapse treeneriga regulaarselt, et küsida oma lapse arengu kohta ja arutada ühiseid eesmärke ning lapse emotsionaalst arengut. Ärge vältige kohtumist lapse treeneriga.
  • Kui kaalute treeneri vahetamist, kindlustage, et eelmine treeneri-lapse vaheline suhe on eetiliselt lõpetatud.
  • Saage aru, et teie lapse treener on kvalifitseeritud proffessionaal, kes võib teie last aidata mitmes eluvaldkonnas, nii tennises kui ka kõiges muus. Ärge arvestage treeneriga nagu lihtsalt “pallide ettelööjana”, kellel on vaid proffessionaalsed eesmärgid.
  • Olge helde aru saamaks, et ka vastane mängib hästi. Püüdke soetada häid sidemeid lapse vastase vanematega. Ärge arendage halbu suhteid teiste vanematega.
  • Püüdke hoida tennist ning teiste pereliikmete harrastusi tasakaalus. Ärge unustage teisi perekonnaliikmeid.

TÄHTVERE TENNISEKOOLI LAPSEVANEM:

  • võib jälgida treeningtundi, soovituslik eelnev kokkulepe treeneriga.
  • ei sekku treeningtundi.
  • esindades oma last ja Tähtvere tennisekooli tennisevõistlustel, ei sekku mängu, vaid pöördub vaidluste lahendamiseks peakohtuniku poole.

LIITU TENNISEKOOLIGA

Liitu laste tennisekooliga
Scroll to Top

Vabandame!

Hetkel ei taha broneerimissüsteem meiega koostööd teha ja oleme heade lahenduste otsinguil.

Seniks palun varu kannatust ja teata meile oma broneeringusoovid telefoni või emaili teel. 

Täname!