Tähtvere Tennisekool

Tähtvere Tennisekool

Tähtvere Tennisekool pakub elukestvat tenniseõpet. Trennid on oodatud lapsed alates 4. eluaastast. Tähtvere tenniseõppe traditsioonid algavad 1960ndatest ja siin on õpet korraldanud mitmed erinevad organisatsioonid. Tänane Tähtvere Tennisekool on asutatud koos Tähtvere Tennisekeskuse esimese sisehalli valmimisega 2008. aastal ja kandis nime Tartu Tennisekool. Sellest ajast peale on see olnud Tartu suurim tennisekoolil, kus läbi aastate olnud aktiivseid õpilasi 150-200 ja tööl umbes 10 erinevat treenerit.  Lisaks trennisetrennidele korraldatakse erinevaid turniire, laagreid ja üritusi. 

Tähtvere Tennisekool pakub treeninguid lastele alates 4. eluaastast. Tennisekoolis toimuvad tennisetrennid aastaringselt – septembrist maikuuni mängitakse Tähtvere Tennisekeskuse siseväljakutel ja suvel välisväljakutel.

Minitennis

Minitennis on rahvusvahelise tenniseliidu (ITF) poolt välja töötatud programm (Play and Stay), et kiirendada laste tennise õppimist. Tennis on lihtne ja lõbus.

Minitennise etapid:
I etapp – punane pall / soovituslik vanus 4-7 eluaastat
II etapp – oranž pall / soovituslik vanus 7-9 eluaastat
III etapp – roheline pall / soovituslik vanus 9-10 eluaastat

Tennise õppimiseks ei ole kunagi liiga hilja ning antud vanused on soovituslikud. Hiljem alustajate õppeprotsess on sama, aga etapid läbitakse kiiremini. Tennis on lihtne ja lõbus.

Noorte treeningud

Kui minitennise kolm etappi on läbitud, jätkatakse treeninguid “õige” kollase palliga.  Treenitakse vastavalt õpilase ja treenerit poolt seatud eesmärkidele. Erineval tasemel mängijatele on loodud erinevad turniiriliigad, kus on võimalik osaleda.

Tenniseõpe täiskasvanutele

Tennist on võimalik harrastada kõrge vanuseni ja kunagi ei ole liiga hilja alustada tennisemänguga!

Pakume erinevaid võimalusi algajatele ja edasijõudnutele.

 • Tennis Xpress kursused algajatele
 • Täiskasvanute grupitreeningud edasijõudnutele
 • Üldfüüsilise treeningud
 • Cardio Tennis
 • Individuaalsed treeningud
 • Mänguvideo analüüs
 • Erinevad turniirid ja üritused
 • Tenniselaagrid Eestis ja välismaal
 • Uute mängupartnerite leidmine
 • Sõpruskohtumised
 • Kvaliteetne tennisevarustus ja sponsorlepingud
Täiskasvanud tenniseharrastaja võimalused Tähtveres

Kui Te ei ole kunagi varem tennist mänginud või ei ole mänginud väga pikka aega, siis Tennis Xpress sobib just Teile! See on lõbus ja lihtne viis tennisemänguga lähemalt tuttavaks saada nii, et võiksid edaspidi ka ise mängida. Tennisekursus Tennis Xpress on programm, mis on spetsiaalselt välja töötatud ITF-i poolt täiskasvanutele.

Registreerimiseks tuleb soovitud kursus lisada ostukorvi ja osalemise kinnitamiseks tasuda pangalingi kaudu. Võimalik registreeruda ka Tähtvere Tennisekeskuses kohapeal, tasudes kaardiga või sularahas.

Kiirusta, kohtade arv on piiratud!

Treeningutega ootame liituma kõik tennisesõpru, kellel vanust vähemalt 18 eluaastat ja kes soovivad tennist mängida Tartu parimas tennisekeskuses.

Meie põhieesmärgiks on õpetada kõiki huvilisi tennist mängima, võimaldada osalemist võistlustel ja samuti ka mitmekülgne kehaline arendamine, tervislike ning sportlike eluviiside kujundamine. Treeningud toimuvad korra nädalas (4 korda kuus) vastavalt treeningrühmale sobival ajal (hommikul, lõunal või õhtul). Ühes grupis on maksimaalselt 4 inimest.
Treeningute kuumakse on vastavalt treenimise ajale:

 • hommikul – 65€ / kuu
 • lõunal – 65€ / kuu
 • õhtul – 80€ / kuu

Taaskord on Tähtvere Tennisekeskuses võimalik osa võtta regullaarsetest üldfüüsilise ja jõutreeningute programmist. Trenne viib ka sellel aastal läbi spordifüsioterapeut – Siret Kalbus. Eesmärk on pakkuda spetsiaalselt tennisistidele koostatud treeningkava, mis hõlmab kõiki lihasgruppe ja aitab kaasa vigastuste ennetamisele. Õpetatakse selgeks ka põhitõed soojendusest, lihashooldusest ja treeningust taastumisest. Üldkehalise ettevalmistuse treeningud toimuvad gruppides. Samuti on alati võimalus kokku leppida individuaalne füsioterapeudi vastuvõtt.

Cardio Tennis on tennise fitnessiprogramm, mis on suunatud inimestele, kes tunnevad, et nende elu võiks olla aktiivsem ja tervislikum. Cardio Tennises on kokku viidud tennis, fitnessitreening ja energiline muusika. Tulemuseks on lõbus ja seltskondlik trenn muusika saatel, mis keskendub vähem tennisetehnikale ja rohkem kehalise vormi parandamisele.