Augusti alguses Eesti Noorte Meistrivõistlusteks valmistuvad Tähtvere Tennisekooli koondise õpilased on suve jooksul osalenud paljudel turniiridel. Alates juunikuust treenerite Henri Busch, Henri Nelk ning Kevin Soo valvsa pilgu treeninud noored on teinud arengus juba mitu head sammu edasi ning töö käib täie hooga!

3. juuni Kääriku GP 12

Käärikul toimunud poisid 12 GP-l oli Tähtvere esindatud kolme noormehega. Esimeses voorus tuli vastaste paremust tunnistada nii Samuel Olmarul (kaotas Kevin Lempule 1:6, 1:6) kui ka Tõnis Merilal (kaotas Robert Raagile 0:6, 0:6). Ainukesena pääses veerandfinaali Robin Tsäko, kes alistas Georg Straschi 6:3 1:6 7:5. Kaheksa parema hulgas pidi Tsäko tunnistama Markus Mölderi paremust 0:6, 0:6.

10.-11. juuni kodune Noorteliiga

10. juunil toimus Tähtvere Tennisekeskuses Noorteliiga II osavõistlus. Taaskord oli Tähtvere Tennisekool esindatud, seekord olid heitlemas Samuel Olmaru (pildil) ja William Lõhmus. Esimeses voorus oli Lõhmus “kuivalt” (6:0) üle Klaus Jõelast, teises voorus tuli tunnistada Sten Hiiesalu nappi paremust 5:7. Olmaru alustas turniiri kohe teisest ringist, kus alistas Karola Pungeri 6:1 ning jäi siis omakorda alla Sten Hiiesalule 4:6.

Paarismängus tuli Tähtvere duol (Olmaru / Lõhmus) veerandfinaalis alla vanduda paarile Gleb Paškov / Martin Rõtik.

Lastetennis Pärnus

Samal nädalavahetusel võitis Lastetennise osavõistluse alagrupi Ats Andre Merila (pildil), kes oli parim Pärnus toimunud etapil. Kohe veerandfinaalist alustanud Merila oli esimeses mängus parem Tair Usmanovist 6:3 ja seejärel poolfinaalis “kuivalt” Hans Aston Altjõe 6:0. Finaalis oli vastaseks Romet Nigula ning tulemusega 6:2 krooniti võitjaks Ats Andre Merila.

17.-18. juuni Tennis 10

Tartus toimund Tennis 10 etapil oli taaskord võistlustules Ats Andre Merila, kes seekord saavutas 5. koha. Esimeses voorus oli Merila üle Markus Valtsonist 6:1, 6:0, kuid seejärel tuli alla vanduda turniiri hilisemale võitjale, Ignas Grusniusile 2:6, 0:6.

Miinusringi play-offis võitis Merila kaks mängu: esmalt Aaron Kelle 4:1, 4:2 ning siis 5.-6. kohamängus Luukas Raudkivi 2:4, 4:2, 11/9.
Seega kogu turniiri peale saldo plussis ning tasuks tubli 5. koht!

Noorteliiga Muhu saarel

20. juunil toimus Muhu saarel Noorteliiga II osavõistlus, kust laagri raames võttis osa William Lõhmus, kes sai 2 võidu kõrvale kirja ühe kaotuse. Esimeses voorus võitis Lõhmus Gustavs Silaratsi 6:3 ning teises Edmunds Adamsonsi 6:2. Veerandfinaalis tuli aga alla vanduda turniiri esimesele asetusele Kristaps Taurinsile 1:6.

21.-22. juuni Noorte GP 14-aastastele

Samal ajal Tallinnas toimunud Noorte GP-l esindasid Tähtvere Tennisekooli Robin Tsäko, Lauri Nelk ja Marie Elisabeth Hunt (pildil).

Poisid avavoorust edasi paraku ei saanud: Nelk jäi avavoorus alla Roland Lõukele 3:6 2:6 ning Tsäko Villem Aadamsoole 4:6 3:6. Miinusringis kaotas Nelk ka teise mängu 3:8 Harri Mirmele.

Marie Elisabeth Hunt võitis esimeses ringis Ivette Leetma 6:2 6:2, kuid kaotas siis Desire Pärnale 3:6 4:6.

Paarismängus tuli koos Angelina Zhumadilovaga veerandfinaalis alla vanduda paarile Helena Lindeberg / Anna Maria Tottrup 7:6(5) 4:6 6/10.

Robin Tsäko ja Lauri Nelk panid end proovile ka rahvusvahelisel areenil!

Lisaks kodumaistele turniiridele osalesid meie kooli õpilased ka välismaistel turniiridel.

Maikuu lõpus osales Robin Tsäko Tennis Europe Junior Touri raames Šiauliai etapil. Üksikmängus tuli avavoorus alla vanduda lätlasele, Oskars Valts Gulbisele 2:6 4:6, kuid paarismängus edeneti koos Robert Raagiga poolfinaali. Esimeses voorus alistati venelased, Makar Elesin / Artem Pashchenko 6:1 6:0, seejärel veerandfinaalis paari Denis Maijorov (EST) / Daniels Tens (LAT) 6:3 7:6(0). Poolfinaalis kaotati hilisematele võitjatele Walker Aallen (USA) / Claudius Amon (GER) 1:6 1:6.

Nädal hiljem oli Robin Tsäko võistlustules juba Tallinnas, kui toimus Estonian Junior Open, mis samuti Tennis Europe Junior Touri osavõistlus. Seekord sai Tsäko ka üksikmängus ühe võid, kui esimeses voorus alistas armeenlase Erik Tiratsvyani “kuivalt” 6:0 6:0, teises ringis tuli aga ise alla vanduda lätlasele Davis Rolisele 0:6 0:6. Paarismängus (koos Lukas Kristiansoniga) seekord võiduni ei jõutud. Avaringis kaotati paarile Oliver Byskata (FIN) / Oliver Ojakäär 1:6 1:6.

Lauri Nelk võistles juunikuus Soomes toimunud Wilson Junior Tournamentist, samuti ETA etapp 14-aastastele poistele. Loosi abiga Wild-cardiga põhiturniirile saanud Nelk, kaotas esimeses voorus 1:6 1:6 Axel Erikssonile (FIN). Koos rootslase Marco Garofaloga jäädi ka paarismängu esimeses voorus alla Soome paarile Alex Lindqvist / Valtteri Vare 3:6 4:6.