Tartu suurim tennisekool alustab 10. tegevusaastat

Tartu suurim tennisekool alustab 10. tegevusaastat

Tenniseõppe traditsioonid Tähtveres algavad juba 1960ndatest ja siin on õpet korraldanud mitmed erinevad organisatsioonid. Tänane Tähtvere Tennisekool on asutatud koos Tähtvere Tennisekeskuse esimese sisehalli valmimisega 2008. aastal ja kandis varem nime Tartu Tennisekool.

Tähtvere Tennisekool pakub treeninguid nii lastele alates 4. eluaastast kui ka täiskasvanutele. Tennisekoolis toimuvad tennisetrennid aastaringselt – septembrist maikuuni mängitakse Tähtvere Tennisekeskuse siseväljakutel ja suvel välisväljakutel. Suvel trenni ärajäämist ei tasu karta, sest vihmasaju korral pakuvad lastele varju meie siseväljakud.

Treenerid

Tänasel päeval on Tähtvere Tennisekooli treenerite kollektiiv küllaltki noor – 12 treenerist 9 vanus jääb alla 30 eluaasta. Samas neljal treeneril on vähemalt 5. treeneri kutse kategooria. Kogenuim neist on Margus Kartau, kes treeninud ka Tartu viimase aja kõige andekamat mängijat – Kenneth Raismad.

Kõige värskem meeskonnatäiendus on selle aasta septembrist liitunud Toom Tani. Viimastel aastatel Uus-Meremaal ja Austraalias treeneri leiba maitsnud elvalane on taas Tartus ning valmis oma teadmisi kasutama noorte arendamisel.

Lisaks oma tavapärasele tööle panustavad treenerid tenniseoskuse edendamisesse erinevate tenniselaagrite korraldamise näol, neist hooaja suurim leiab aset 2018.a kevadel Türgis treener Moris Kallam, Merli Aksen ja Marten Oliver Lemmatsi käe all.

Õpilased

Tore on tõdeda, et meie juubeliaastal alustas Tähtvere Tennisekoolis taaskord ligemale 250 õpilast oma tennisetreeningu teekonda. Edukaim neist tänasel päeval on Robin Tsäko, kes sel suvel toimunud Eesti Noorte meistrivõistlustelt sai hõbemedali poiste kuni 12-aastaste paarismängus. Suvel treener Henri Buschi käel treeninud noormees näitas koos paarilise Villem Aadamsooga head minekut. Alles finaalis pidid nad alla vanduma Matthias Uwe Kase ja Robert Raagi paremusele, tulemusega 2-6, 4-6.

Tasuta proovitrennid lastele

Traditsiooniliselt pakume kolm korda aastas võimalust tulla tasuta proovima tennisetreeninguid – septembris Tennisekuu raames, juunis ja jaanuaris proovitrennide korras. Suvehooaja veedame meie värskelt valminud välisväljakute kompleksis, kus suuremad tenniselapsed harjutavad kuuel välisväljakul ja pisemad minitennise mängijad kunstmuruväjakul. Oma huvist võib teada anda aastaringselt!

Otseloomulikult ootame kõiki huvilisi tasuta proovima meie Tennisekooli kõige uuemaid treeninguid nagu Cardio Tennis ning üldfüüsilise treening.

Tenniseõpe täiskasvanutele

Tennist on võimalik harrastada kõrge vanuseni ja kunagi ei ole hilja alustada tennise mängimist! Selle jaoks pakume Tähtvere Tennisekoolis erinevaid võimalusi algajatele ja edasijõudnutele täiskasvanutele:

  • Tennis Xpress kursused algajatele
  • Täiskasvanute grupitreeningud edasijõudnutele
  • Üldfüüsilise treeningud
  • Cardio Tennis
  • Individuaalsed treeningud

Uued soodushinnad

Alates hooajast 2017/18 soodustame tenniseõpet ka tudengite jaoks, kellele kehtib eraldi väljaku hinnakiri. Tulles nädala sees otse koolipingist, on tudengile väljaku hind kõigest 18€! Samuti pakume -10% soodustust täiskasvanute grupitreeningute kuutasult.

Oma soodustustest ei jää ilma ka eakamad tenniseharrastajad, kellele pakume Tähtvere Tenniseklubiga liitumisel soodustust -50%.

Tennis Xpress kursused

Tennis Xpress algkursuse puhul on tegemist programmiga, mis on spetsiaalselt välja töötatud ITF-i poolt täiskasvanutele, kes ei ole kunagi varem tennist mänginud või ei ole mänginud väga pikka aega. See on lõbus ja lihtne viis tennisemänguga lähemalt tuttavaks saada nii, et võiksid edaspidi ka ise mängida või jätkata treeneri käe all. Kursuse läbija oskab rakendada õpitud põhitõed reaalsesse mängusituatsiooni ning saab koheselt kätt proovile panna sellel hooajal alustanud Tähtvere Xpress turniirisarjas. Esimene etapp ligemale 20 osalejaga toimus 29.oktoobril ning uuele etapile 3.detsembril ootame osalema kõiki värskeid tennisesõpru.

Täiskasvanute grupitreeningud

Tennis Xpress algkursuse loogiline jätk on täiskasvanute grupitreeningud. Grupi suurus on maksimaalselt 4 inimest, mis võimaldab treeneril rohkem pühenduda õpilase individuaalsesse arengusse. Treeningul käimise teeb mugavaks enda jaoks valitud sobilik trenniaeg, olgu selleks siis teisipäeva hommik kell 8, esmaspäeva lõunal kell 13 või pühapäeva õhtu kell 17. Motiveeriv treener,  väljak, varustus ning sinuga võrdsel tasemel trennikaaslased mahuvad kõik vastavalt toimumisajale kuni 80€ kuutasu sisse.

Üldfüüsilise ja jõutreeningud täiskasvanutele

Tähtvere Tennisekeskuses  võimalik osa võtta regulaarsetest üldfüüsilise ja jõutreeningute programmist. Trenne viib läbi spordifüsioterapeut Siret Kalbus, kes on pikka aega töötanud nii Eesti meeste jalgpalli kui ka võrkpalli rahvuskoondiste juures. Eesmärk on pakkuda spetsiaalselt tennisistidele koostatud treeningkava, mis hõlmab kõiki lihasgruppe ja aitab kaasa vigastuste ennetamisele. Õpetatakse selgeks ka põhitõed soojendusest, lihashooldusest ja treeningust taastumisest. Üldkehalise ettevalmistuse treeningud toimuvad gruppides ent alati on võimalus kokku leppida individuaalne füsioterapeudi vastuvõtt või tasuta konsultatsioon.

Cardio Tennis

Uue programmina on Tähtvere Tennisekoolis ka Cardio Tennis! See on tennise fitnessiprogramm, mis on suunatud inimestele, kes tunnevad, et nende elu võiks olla aktiivsem ja tervislikum. Cardio Tennises on kokku viidud tennis, fitnessitreening ja energiline muusika. Tulemuseks on lõbus ja seltskondlik trenn muusika saatel, mis keskendub vähem tennisetehnikale ja rohkem kehalise vormi parandamisele. Treeninguid viib läbi Toom Tani, kes on vastava väljaõppe saanud Austraalias.

Kellel tükikestki huvi tennise vastu, on oodatud Tähtvere Tennisekooliga tutvuma, sest meil on kiirelt arenev programm ning entusiastlikud treenerid ja klubiliikmed.

Tere tulemast!

Tagasi