Tennis on lihtne ja lõbus …

Tennis on lihtne ja lõbus …

Kui sa servid, mängid ja skoorid kohe esimesest treeningust alates

Rahvusvahelise Tenniseliidu kampaania „Play & Stay“ keskendub hüüdlausele „Servi, mängi ja skoori“ ja soovitusele, et lapsed ja algajad mängiksid tennist juba esimesest treeningust peale. Kampaania eesmärk on jätta rohkem tennisega alustanud mängijaid ala juurde, arendades spordiala üle maailma, nii et juba esimene treeningutund oleks lapsele ja algajale tennisemängijale positiivne, nauditav ja lõbus kogemus.

Tennisega alustava mängija jaoks on ülitähtis treeningu nauditavus. Kuigi endiselt on oluline ka tehnika oskamine, soovitab Rahvusvaheline Tenniseliit kõigepealt keskenduda tennise mängimisele ja alles hiljem hakata omandama tehnilisi ja taktikalisi juhtnööre.

Juba esimeses treeningus korraldatakse liikuvaid ja lõbusaid harjutusi, et laps ja algaja tennisist saaksid tunda mängu kõige võluvamat külge – „servimist, mängimist ja skoorimist“.

Enamasti tähendab see aeglasemat punaste, oranžide ja roheliste pallide kasutamist väiksematel väljakutel ja väiksemate reketitega mängimist – see ongi „Play & Stay“.

… Kui kasutad õiget palli

On väga oluline, et laps ja algaja mängija kasutab õigeid palle, mille puhul on algajal mängijal rohkem aega löögiks valmistumisel ja parem kontroll palli suunamisel. Kõik see teeb tennisemängu alustamise lõbusamaks.

Rahvusvaheline Tenniseliit soovitab alustada mängimist sellises järjekorras: punane pall, oranž pall, roheline pall.* Erineva kiirusega pallidega ja erineva suurusega väljakutel mängides arenevad nii laste kui ka täiskasvanud algajate oskused kõige paremini.

…Kui kasutad õiget reketit

Aeglasemate pallidega mängimisel võib kasutada erineva suurusega reketeid, et tennist oleks lihtsam mängida. See on eriti oluline laste puhul.

… Kui kasutad õiget väljakut

 

Tennis on tervislik ja sportlikku vormi hoidev spordiala

Rahvusvahelise Tenniseliidu uuringud näitavad, et samal tasemel olevad harrastusmängijad jooksevad tund aega tennist mängides keskmiselt 2,5 kilomeetrit ja nende südame löögisagedus on 140–170 lööki minutis. Pole siis ka ime, et tennis on igale vanuserühmale parim spordiala enda vormis ja tervena hoidmiseks.

Tennis kõigile

Tennist saavad mängida kõik, hoolimata vanusest, soost või puudest.

Tennisevõistlused

Tennisevõistlused on lõbusad igal mängutasemel, kui need on hästi korraldatud. Lastele ja algajatele mõeldud turniiridel pakutakse võimalust suhelda ja mängida koos samasuguste võimete ja samas vanuses lastega sõbralikus ja lõbusas keskkonnas. Kuna turniiridel on tihti ajalised piirangud, võimaldavad tennisereeglite (hiljutised) muudatused tenniseklubidel ja treeneritel korraldada võistlusi vastavalt vajadustele ja võimalustele.